Dantel

Dantel fırfır ya da pile toplamak anlamına gelen Fransızca bir terimdir; terim olan dikiş kumaş ya da şerit büzgülü, oluşturmak için 1bir yinelenen desen toplanan edildiği tekniği tarak ya da yaprakları. Tekniği giyim, aksesuar ve yorgan süslemek için yıllardır kullanılmaktadır; O zamandan beri, modern teknoloji tekniği akımı korumuştur hassas, hatta dantela oluşturmak için birden fazla araçları kullanmak izin verdi. Bugün birçok öğe gelinlik, çiçek Aplikler, yastık ve perde olmak üzere, katma görsel detay için dantelli edilebilir. Tekniği öğrenilmesi gereken detaylı bir tekniktir, ancak temelde eşit, katlama dikişi ve istenen sonucu elde edilene kadar bir malzeme uzunluğunun toplama oluşur.

Tarih ve Kullanım

Dantela, diğer pek çok sanat formları gibi, güncel moda trendleri bir canlanma yaşanıyor emek yoğun, zaman alıcı bir tekniktir. 19. yüzyılın sonlarında, teknik, şapka ve jüpon dahil kadın giyim, süslemeleri çok yaygın ve popüler bir yoluydu; Ancak, teknik, yıllardır civarında olmuştur – Birçok Orta Çağ’da olduğu kadar geri savunuyorlar. Tarihi dantelli parçaları bulunan homojenlik eski seamstresses düzgün biçimde aralanmış bir dantel kumaş için, aracın bir çeşit kullanılan inanmak çok tarihçi yol açmıştır. 1850’li etrafında, quilters ruche için yaratıcı yollar listesine ekleyerek, yorgan için üç boyutlu çiçek aplik oluşturmak için tekniği kullanmaya başlad

Sürekli desenli çok güzel bir ince dantel kumaş – Bugüne kadar. Bir dokuma tekniği ile güzel bir saydam desen elde edebilirsiniz. Malzeme farklı elyaftan yıkanabilir – pamuk, ipek, yün, bu işlem, mevsimsel ürünlerin çeşitli dikmek için yapar.

2Şeffaf bir malzemeden popülerlik ve ışık zirve XIX yüzyılın ilk yarısında düştü. Onun çorap ve iç dekorasyon için üretilmiş çeşitli öğeleri anda. Yıllar sonra, ajur estetik değer kaybetmemiş, giderek kadınlar için moda elbiseler dikmek için kullanılmaktadır.

Güzel ajur üretilen öğeleri gibi elbiseler, bluzlar, iç çamaşırı, perde, masa örtüsü, dantel eldiven, peçete gibi. Uzun kusursuz tuval sadece bir el dokuması iplikler alabilir olmuştur. Şimdi, modern teknoloji sayesinde özel ekipman kullanımı ile yüksek kalitede ajur kumaşlar oluşturmak için yapar. Makine sac yaygın fantezi elbiseler dikmek için kullanılır, bunlar çağdaş iç ile dekore edilmiştir.

3Malzeme ana özelliklere sahiptir:

  • Şeffaflık,

hafiflik •,

bazıları sertlik •

  • gücü.

– Saf haliyle nadiren kumaşın kullanıldığı, genellikle diğer kumaşlar ile birleştirmek başlığında, basma, saten. Hafifliğini korurken diğer kumaşlar ile malzeme kombinasyonu, ürün kuvvet verir. Giyim esas olarak hizmet ederse doğal bir malzeme orijinal şekil deformasyonunu önlemek ve germe korur. Ürünün bakımı kendi dikiş kullanılan malzemenin bileşimi tarafından belirlenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın