Giysilerden Lekeler Nasıl Çıkar

Giyim ve Kumaş dışına lekeler nasıl çıkarılır.

Evinizde çok fazla nem varsa leke kolayca giysi ve kumaş üzerine büyüyebilir. Pamuk veya diğer organik malzemelerden yapılmış giysileri yaşamaya kalıp ve küf için büyük gıda kaynakları yapmak.

1Ürünler Giyim gelen lekeler Kaldır

Eğer lekeden kurtulmak için küflü yıkayabilirsiniz epeyce çözümü vardır. Bazı iyi olanlar şunlardır:

çamaşır suyu

Boraks

Sirke

Karbonat

lekeler öldürme deterjan

Giyim gelen lekeler Çıkarma için ipuçları.

2O giysi leke çıkarma söz konusu olduğunda birkaç genel ipuçları vardır. Bir sıcak suda çamaşır yıkamak için en iyisi olduğudur. Sıcak su, soğuk sudan daha etkili kalıp öldürür ve daha çok küf sporları ve alerjenleri temizler. Tabii ki bu sizin giyim zarar böylece sıcak su kullanmayın emin olun. Eğer bir kalıp öldürülmesi çözümü ile giysi yıkama olduğunuzda en az iki tam devir yoluyla onları yıkamak için en iyisidir. Giysi yıkanmış edildikten sonra daha sonra güneşte on line asın. Güneşten gelen ısı ve güneşin ultraviyole ışık yardım kalıp öldürmek için. Güneş ayrıca kalıp lekeleri solmaya yardımcı olabilecek bir doğal beyazlatma etkisi vardır.

3Çamaşır suyu ve bir su çözeltisi içinde yıkama giyim lekeleri. Ayrıca lekeleri kaybolup olabilir lekeler tarafından giysi sol Eğer çamaşır suyu kullanmadan önce herhangi bir “çamaşır suyu yok” uyarıları için elbiselerini kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca sadece onlar kaybolmayacak emin olmak için size çamaşır suyu ve su solüsyonu karıştırılarak sonra elbiselerini üzerine bir nokta testi yapmak isteyebilirsiniz. Başka bir seçenek, yerine kendi çamaşır suyu ve su solüsyonu karıştırma, elbiselerini yıkamak için böyle olarak bir ağartma deterjan ile. Çamaşır suyu ile çamaşır yıkamak için nasıl:

Çamaşır makinesinin içine elbiselerini koyarak ve çamaşır deterjanı ekleyerek başlayın.

Çamaşır makinesi su ile doldurdu sonra çamaşır suyu bir fincan ekleyin (veya ne olursa olsun miktarı çamaşır suyu üzerinde etiket kullanmak için diyor).

4Çamaşır makinesi normal gibi çalıştıralım.

Eğer elbiselerini kaldırmak herhangi bir aşamada solmaya renkleri fark edip onları iyi yıkayın.

Alternatif çamaşır giysilerini banyosu yapabilirsiniz:

Yaklaşık yarım su galon başına çamaşır suyu fincan, ya da her neyse oranı, çamaşır suyu etiketinde diyor bir konsantrasyon kullanın.

Elbise renkleri solmaz emin, birkaç saat için çözelti içinde ıslatın.

İliklerine sonra giysiler genellikle yaptığınız gibi çamaşır deterjanı ile çamaşır makinesinde yıkayın.

Boraks zehirli gazlar yaymaz doğal bir kalıp katil. Eğer boraks çamaşır deterjanı satın almak ya da yıkama boraks tozu kendinizi ekleyebilir ya boraks ile giysi lekeler için. Tamamen çözülür emin olmak için yıkama eklemeden önce sıcak su ile boraks karıştırın. Boraks kullanarak çamaşır yıkamak için:

Çamaşır deterjanı ile birlikte çamaşır makinesine elbiselerini ekleyin.

Çok sıcak suda boraks yarım fincan eritin.

Çamaşır makinesi doldurdu sonra sıcak suda çözünmüş boraks ekleyin.

Çamaşır makinesi normal gibi saplamak edelim.

Sirke ile Giyim gelen lekeler Nasıl Kaldırılır

Sirke kalıp türlerin% 82 öldürür ve genellikle giysi üzerinde büyüyen kalıp öldürebilir. . Sirke aynı zamanda giysi gelen küflü koku kaldıracaktır sirke ile çamaşır yıkamak için nasıl:

Sirke kullanarak kıyafet lekeleri öldürmek için, deterjan ile birlikte çamaşır makinesinde giysiler koymak ve makine su ile doldurun izin verin.

Sonra yıkama sirke bir fincan ya da iki ekleyin.

Çamaşır makinesi, normal olarak döngüsü boyunca çalışmasına izin verin.

Alternatif olarak, sirke içinde elbise emmek:

Giysi yaklaşık bir saat için bir kova su beyaz sirke bir fincan bir çözüm ıslatın.

İliklerine sonra, kalıp ve sirke yıkayıp için çamaşır makinesinde çamaşır deterjanı ile çamaşır yıkamak.

Sen giysi gelen lekeler  ve herhangi küflü koku tüm izlerini silmek için işlemi tekrarlamak gerekebilir.

Giyim üzerine lekeler Nasıl Engellenir

5Eğer giysi kalıp büyüyen, varsa birkaç gün veya daha fazla nemli bir yığın onları bıraktı muhtemelen çünkü bu. Eğer elbiselerini yıkamak her zaman hat asın ya da en kısa sürede olabildiğince kurutucu onları kurutun. Bir gün ya da daha fazla yıkandı ve daha sonra ıslak bırakılmış Giyim onlara büyümeye başlayan kalıp risk altındadır. Aynı bunları giymekten terli ya da ıslak aldık giysiler için de geçerlidir. Eğer yıkama yapmak kadar onlar günlerce oturacağım engel ıslak giysiler atmayın. Asmak terli giysiler yere ilk dışarı hava nerede. Islak yüzme dişli için de yapın. Havlular da onlar kullanılır oldum sonra kuruması için asılı olmalıdır. Eğer terli ayakkabı varsa da kapılarına veya onları koymadan önce başka bir yerde dışında onlara Hava izin isteyebilirsiniz. Sadece ıslak elbise üzerinde büyümek leke olabilir ama hangi yol açabilir giyim nem gerçekten evinizde nem artırabilir Evinizde büyüme kalıp. Başka bir ilgili ipucu dışında ya da en azından kurutma giysi havalandırma kurutma giysi nem evinizin havaya salınan almaz böylece kurudur odayı havalandırmak için olduğunu. Daha alışkanlıklar ev ziyareti büyüyen lekeleri önlemek için için lekeler önleyin .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın