Halı Lekesi Nasıl Çıkarılır

Senin halı dışında bu kahve veya çay lekesi alma imkansız gibi görünebilir, ama tam anlamıyla üstüne bira hakkının 4biraz dökerek dışarı kaldırabilir. Malzemenin içine hafifçe bira ovmak ve leke kaybolur. Lekenin tüm izlerini silmek için sürecini birkaç kez tekrarlamak gerekebilir.

1/2 galon (2 litre) ılık suda 1 bardak açık amonyak çözeltisi ile süngerle ile halı ve döşemelik lekeleri kaldırın. İyice kurumasını sağlayın ve gerekirse tekrarlayın.

1/2 su bardağı beyaz sirke içinde çözünmüş 2 yemek kaşığı tuz karışımı ile hafif halı lekeleri ovun. Çözelti kuru, daha sonra vakum edelim.

3Daha büyük ya da koyu lekeler için, karışıma 2 çorba kaşığı boraks eklemek ve aynı şekilde kullanır.

Sert zemin-kir ve diğer lekeler için, 1 yemek kaşığı mısır nişastası 1 yemek kaşığı sirke bir hamur yapın ve kuru bir bezle leke içine sürün. İki gün sonra vakum için belirlenen olsun.

2Dökülen boya için, 1 1/2 çay kaşığı sirke, 1 1/2 çay kaşığı çamaşır deterjanı ve iki bardak su bir çözüm kullanmak o setleri önce boya süngerle ve soğuk suyla durulayın.

Meyve ve meyve suyu lekeleri için, 1 1/2 çorba kaşığı beyaz sirke ile 1 çorba kaşığı çamaşır deterjanı 1karıştırın ve su iki bardak ile birleştirir. Leke ve leke içine çözüm çalışın.

Kahve ve çay lekeleri için, eşit parça beyaz sirke ve su birleştirir ve leke kurulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın