İç giyimde kumaş nasıl olmalı

İç giyimde kumaş nasıl olmalı

İç giyim bayanların en az dış giyime özen gösterdikleri kadar önem verdiği bir alandır ve iç giyimde de şık olmak 3bayanların en büyük isteğidir. Ancak şık olmasının yanı sıra aynı zamanda rahat ve rahatsız etmeyen bir iç giysi seçmiş olmaları gerekir. Hızlı yaşamın hızlı insanları için sadece rahatımız için yaşam sürmekteyiz. Bu yüksek yaşam standartları içinde olabildiğince yüksek standartlara ulaşmaya çalışıyoruz. Rahatlık ile yapabileceğimiz iş gücünün fazlasını gösterebiliyoruz. Aslında her hareketimiz zihnimize bağlıdır ve zihnimiz ne kadar duruysa o kadar iş başarabilir. Fiziksel bir acı hissetmemekte zihnimizin rahatlığını sağlar. İç giyimde rahat olmamız hareketlerimizde özgür olmamızı sağlar.

Cildimiz ile direk etkileşime geçen iç çamaşırlarımızda bu konuda çok önemli bir yere sahiptir. Tüm gün iş 2hayatımızda olduğumuz için ve sürekli kullandığımız bir ürün olduğu için çok rahat olmalıdır. Dar-genişliği, büyük-küçüklüğü ve kullanıldığı kumaş türü rahatlığını etkileyen unsurlardır. Bayanlar genellikle kilolu görünmemek adına daha fazla kilolu gösterecek bedenleri seçmezler ancak iç giyimde esas beden ne ise o giyilmelidir. Aksi takdirde dar ve de sağlıksız bir kumaş rahatsız edici olabilir.

İç giyim için uygun kumaş koşulları şunlardır: yumuşak olmalı ve giyildiği bölgede tahrişe neden olmamalıdır, vücudun ısısını stabil tutmalıdır, teri emmeli, vücuda nefes aldırmalıdır, hareketleri kısıtlamamalı ve sık sık yıkanmaya karşı uygun kumaş olmalıdır.  İç çamaşırı için en sağlıklı ürün pamuktur. Bu ürün laboratuar elyafı olan ürünler hava geçirgen özelliği nedeniyle vücudun nefes almasını sağladığı için yoğun bir ilgi vardır. Bir 1başka malzeme ise elyaftan üretilmiş olan modal kotondur. Bu malzemelerin dışında ise modeller için ve kullanım amaçlarına uygun ribana, süprem, saten, ipek, kadife ve dantel gibi pek çok çeşit iç çamaşırı modeli vardır. Özellikle dantelli modelleri benim için çok ilgi çekici ve bir bayana en çok yakışacak model olarak düşündüğüm modeldir. Dantel seven bayanların sayısı ise günden güne artmakta olduğundan üreticiler bu durumu göz önünde bulunduruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın