Kumaş İmalat Yerleri

Kumaş İmalatı

Hazırlık Pamuklu kumaş imalat dokuma veya örme için ipliğin hazırlanması ile başlar. Her yıl, ABD’de tekstil fabrikaları normalde 3dokuma yaklaşık sekiz milyar metrekarelik yarda her ve örme pamuk mal üç milyar metrekarelik yarda üretmek.

Dokuma kumaşlar

Dokuma kumaşın içine iplik yapma eski yöntemdir. Modern yöntemler daha karmaşık ve çok daha hızlı olsa da, titreşim ipliklerin temel prensibi değişmemiştir. Tezgahta üzerinde çözgü denilen iplikler kumaşın iskeletini oluşturan boyuna. Bunlar genellikle enine içiçe dolum ipliklerin daha büküm yüksek derecede gerektirir. Geleneksel olarak, kumaş çözgü ipliği uzunlamasına, yatay ile doldurma iplik örme, ileri ve geri tezgahında yatay hareket ahşap servis tarafından dokunmuştur. Modern değirmenler inanılmaz oranlarda performans ve kumaş 2sonsuz bir çeşitlilik üreten yüksek hızda shuttleless dokuma makineleri kullanıyoruz.

Bazı Dakikada 2.000 metreyi aşan oranlarda tezgahın üzerinde dolum ipliklerini taşırlar. Meç tipi dokuma makineleri dolum iplik alıp başka meç onu alır ve çeker tezgahında yarısını taşımak metal kollar ya da var bu şekilde geri kalanı. Diğer tür dolum iplik ve tüm yol tezgahında genelinde taşımak küçük mermiler kullanır. Yine de diğer türleri çözgü boyunca doldurma iplik eklemek için basınçlı hava kullanır. Hız ve çok yönlülük ek olarak, bu modern dokuma makinelerinde bir başka avantajı, nispeten sessiz bir işlemdir. Çok sayıda varyasyonlarıyla Temel dokuma, ve pamuk, hepsi kullanılabilir. Doldurma alternasyonlu bir çözgü ipliği üzerinde ve sonraki altında geçirilmektedir ki 2düz örgü, şemsiye, renkli pamuklu, ve diğer kumaşlar için kullanılır. İplikler boyunca çapraz sırtlar oluşturmak için birbirine edildiği tuval dokumaya, kumaş, denim, gabardin, balıksırtı ve geçiyor gibi sağlam kumaşlar için kullanılır. Saten örgü, üç en küçük ortak, yüksek parlaklık ile pürüzsüz bir kumaş üretir. Pamuk saten için kullanılır, bu daha az iplik  ve çözgü veya bez “yüz” hakim iplikleri doldurulması ya üretilmektedir. Kumaş dokuma makinesinden çıktığı gibi bazı bitkilerde, optik tarayıcılar sürekli kusurları arıyor kumaş üretimi izlemek. Kusurları göründüğünde bu kumaş denetim sırasında, daha sonra kaldırılabilir, böylece bilgisayarların hemen kusur konumu çıktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın