Merserize Kumaş

Merserize pamuk – yüksek mukavemetli, aşınma direnci, yumuşaklık – bu ortak bir pamuklu kumaş, maddi belirli özellikleri 1kazanır hangi bir özel tedavi düzenledi. Pamuk ipliği alır ve bir alkalin çözelti ile emprenye edilmesi ve daha sonra iyice yıkanmakta edin. Bu prosedür, boyalar için daha açık hale malzemenin hizmet ömrünü uzatır, daha istikrarlı ve düzgün bir boyama elde etmek için izin verir, ve özel renk yoğunluğu. Dahası, ağartılmış veya boyanmış pamuk, böylece hidrojen indeksi nötralize yani Tamamen kalıntı alkali malzeme ortadan kaldırır. Orada iplik boyama birkaç farklı türleri vardır ve profesyoneller belirli bir durumda en uygun olan seçenekleri seçin. Geçen parçacığı bir gaz brülör kullanılarak işlenir. Bu adım malzeme parlak, dokunmak daha sorunsuz ve keyifli hale gelmiştir gereklidir de villi çıkarıldı.

Kalitesini artırmak için tasarlanmış tekstil dünyanın birçok usul ve operasyonlar, biri pamuk kumaş, ya da hazırlanmasında yardımcı viskon doğal hammaddelerden bulunan kaliteli selülozik bileşeni geliştirmek, diye seslendi merserize. Bu dönemde temeli XVIII ve 2XIX yüzyıllar arasında yaşamış pratik örnekler fikirlerin başlatıcı ve “öncü” soyadı olarak görev yaptı.

Kullanılarak pamuk halinde merserize 20 ° C iyot konsantre alkali kadar bir sıcaklığa maruz kalan bir süreç, madde, ilave beyazlatma tekrar yıkanır ve gaz daha yumuşak bir doku ve dayanıklılık için yanma dirençli tonlarında yonga -. Nedeniyle onlar oldukça kısa olma ve daha 3geniş bir hafif bir parlaklık taşma başlar neden yüzeyi “kabartmak”, temizlenmiş bu tedavi x / w konuya. Ayrıca, esnek ve esnek boyama anlamında daha güçlü hale getirir.

Eğer konuşursak Merserize viskon, burada oyuna hepsi aynı şeyler geliyor, ama çözüm kendisi zaten hiçbir iyot ve su oluşacaktır. Bütün işlem işaretleri 20 ila 60 derece arasında uzman makinelerde yer alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın