Merter Kumaş Firmaları

Merter Tekstil Firmaları. Kumaş asbest kullanımı 2500 M.Ö. kadar geri takip edilebilir olsa da, ticari olarak 2ABD’de üretilen 1800’lerin kadar değildi. Asbest tekstil üreten ilk firmalardan biri olan Johns Manville malzeme için talep yükselirken 1884 yılında kumaş üretiminde başladı – pamuk vardı işlemek için inşa edilmiş çeşitli tekstil fabrikaları – ve asbest pamuk benzer bir yöntemle bükülmüş çünkü 1900’lerin asbest tekstil fabrikalarına dönüştürüldü.

BİZDEN FİYAT ALMADAN KUMAŞ SATMAYINIZ.

Farklı sınıflarda Asbest lifleri istenilen ürünün özelliklerine göre bir lif karıştırıcıda karıştırıldı. Bundan sonra, elyaf bir lif mat içine taranabilir. mat bir tur denilen elyaf paspaslar bir düzenleme içine preslenmiş ve katmanlı. fitil denilen ince şeritler, kucağında yapılır. Bu aşamada, pamuk veya suni ipek gibi diğer fiberler eklenebilir. fitil daha bükülmüş bir iplik oluşturacak şekilde bükülür. İplik daha sonra iplik üretebilir. Konu fitilleme ya da bant, giysiler, ip için kumaş yapmak için kullanılabilir.

Merter Kumaş Firmaları. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Carolina endüstrisinde, özellikle etkili olmuştur. 1Orada doğal hem devletler asbest meydana gelen büyük mevduat vardı ve tekstil fabrikaları madenleri yakınında eski pamuk fabrikalarında kurulmuştur. Böyle bir tekstil tesisi Charlotte, Southern Asbest Manufacturing Company değirmen oldu Kuzey Carolina . 1920 yılında şirket bir pamuk fabrikası satın aldı ve iplik ve kumaş üreten, bir asbest değirmene dönüştürdüm. Sadece iki yıl içinde, şirketin kar daha fazla üç katına çıktı.

Merter Kumaş Firmaları. Kumaş ve konfeksiyon üretiminde asbest kullanımı nedeniyle mineralin toksik doğası gerilemiştir. Şimdi, bir çok farklı ısıya dayanıklı maddeler, tekstil ve koruyucu giysiler imalatında kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın