Overlok Makina Tamiri

Herhangi dahil olmak üzere ev overlok, değil çok daha karmaşık dikiş makinesini düzenlenmiş. Ancak, onun çalışmalarının ayarlarını, 01overlok doğru mesafeleri kıskaçlı kepçe mekanizmaları ve iğneler set çok zordur. Bu nedenle neredeyse imkansız özel bilgi ve beceri olmadan, kendi elleriyle onarmak için overlok. Ama bunu gerçekleştirmek için her zaman gerekli değildir onarımları overlok. O ana mil, vb çalışmalarını ayarlamak için lüpere ve iğne arasındaki her etkileşim için ayarlamalar, lüper iğne göre konumunu belirlemek yapmak olduğunu Temelde, bu overlok parçacığı doğruluğunu yağlamak ve Serger temizlemek için zaman içinde kendi gerilimini ayarlamak için yeterli ve yine kumaş kalitesini dikmek için kullanılacaktır.

İğne ve böceği overlok düzeltin diş, gerginlik iplik doğru ayarlama kalitesi çalışmalarının temel koşulu herhangi bir model overlok olduğunu. Dikiş makinesi overlok ile karşılaştırıldığında ev koverloki ve Endüstriyel dikiş makine gerginlik ve iplik kalitesi çok duyarlıdır. Ufak bir anormallik çeşitli kusurlar hatlarına yol açar. Bu nedenle, değişen dizeleri gerginlik ayarı ile başlar.

  1. Karmaşık onarım overlok sadece usta gerçekleştirebilirsiniz

0Overlok bazı talimatlarda onarım sağlar ve ayar parametreleri farklı böceği, iğne ile etkileşimleri vardır. Tipik olarak, bu parametreler (“mükemmel”) sadece gösterge ve kurarken sadece bir rehber vardır. Bu önerileri temelinde onarım overlok gerçekleştiren Usta ampirik optimum değer getirmek zorunda.

Asla daha onlar kendinizi keskinleştirmek, ayarlamalar kıskaçlı kepçe mekanizmaları ve yedek bıçakları yapmaya çalışmayın. Onarım Bu tip overlok profesyonel yapılmalıdır.

Makalede önerilerin hepsi “onarım ve yapılandırmak overlok” genelleşmiş ve 3, 4 iplik overlok herhangi bir model için teorik malzeme olarak uygun. Birçoğu da overlok ve Serger ellerinizle özelleştirmek ve “başarısızlık” nedenini bulmak yardımcı olabilir.

Dikkatle modeli overlok için talimatları okumak için unutma. Talimatları her zaman gerekli ve yararlı bilgiler bulunabilir. Düzgün Serger nasıl doldurulacağı hakkında, nasıl Serger yağlamak için iplik, nerede ve gerilimini ayarlamak, iğne ne tür kullanın. Ve bazen, kıskaçlı kepçe mekanizmaları ve bıçak overlok değiştirilmesiyle ilgili üreticinin bile önerileri.

  1. Boşluklar ve güm – yıpranmış veya bükülmüş iğne

İğne overlok nasıl kontrol edilir

Hat overlok olsaydı Atlanan dikişler ve overlok iş yerinde bir gümbürtüyle yayınlar, bu bir işaretidir bu bükülmüş ya da künt iğne. Donuk iğne birçok sorunlara neden olabilir derhal iğneyi değiştirin.

İğne overlok – bu en önemli parçasıdır. Onun devletten başka birçok parametreye bağlıdır. Özellikle, iğne ve lüperin bıçak arasındaki uçurum. Bu boşluklar olmadan etek performansını etkileyen en önemli parametredir.

1Eğer iğne ucu boyunca çivi sağ başparmak tutarsan iğne köreltme kolayca belirleyebilirsiniz. Bir dönüş-up yeri tespit mutlaka Nail. Sen çok daha kolay ve daha verimli olan incelemek için büyüteç kullanabilirsiniz. Bükülebilir kumaş kaba yamalar işlenmesinde olduğu gibi, ada, ama iğne kendisi değil, sadece ihtiyaç kontrol edin ve. Bu arada, kaliteli iğne viraj ve sonu yok.

İğne eğilmiş olup olmadığını kontrol etmek için, mükemmel bir şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Yukarıdan ve yanlardan bakmak: 1 – paralel ışık; 2 – düz üst yüzey (cam, vb.) Eğer ufak bir değişiklik eğriliği fark ederseniz. İğneyi bükün veya düzeltmeye çalışmayın. Ayarlar çok doğru overlok ve iğnelerin kullanımına izin vermez.

  1. Yalnızca overlok iğne tesisi için onaylanmış

Ev overlok için iğneler

Genellikle yenileme overlok iğne nedeni kurulumu başka bir türü bu model overlok için dizayn edilmemiştir olur. Overlok ayarlandığında iğnenin ne tür özellikle dikkat edin. Ön şartlar obmetochnogo dikiş kaliteli eğitim – üretici tarafından önerilen iğnelerin kullanılması. Buna ek olarak, iğneler, bir dairesel veya şişesi ile kesilmiş olabilir, yine de farklılık gösterebilir ve ampul kalınlığı olabilir. Iğne ucu, farklı bir şekle sahip ve diğer özellikleri, bir dizi bilgisi, farklı uzunluklarda olabilir.

Onun yerine gerekli kullanılan iğne overlok yuvarlak şaft, Eğer tam ampul aynı kalınlıkta ve uzunluğa sahip aynı tedarik iğne. Boyutları ve ikinci iğneleri tür talimatları belirtilmiştir. Bazen, işaretleme iğne kapakları overlok birinin iç etiket belirtilmiştir. Ayrıca küçük kağıtlara ilişkin işaretleri kaydetmek ve vücut üzerinde saydam bandı tutkal olabilir.

3Herhangi bir ev overlok içinde testereyle şişesi ile ev kullanımı için tasarlanmıştır iğneler kullanılır. Bu ampul kendisi oluk üzerine iğne, testereyle veya parçanın uzunluğunu belirler. (Çok nadir) bazı ev Overlok yuvarlak ampul ile iğne kullanılabilir unutmayın.

Durdurmak emin olun, iğne ayarlayın. İki iğne overlok kullanıldığında, bunlar (bir diğerinin üzerinde) kayık biçimde düzenlenmiştir.

  1. kalınlığı ve overlok için iplik esnekliği önemli bir rol oynar

Overlok için Konu

Dikiş ipleri sadece farklı kalınlıklarda, bazıları sadece dikiş deri, ipek kumaşlar için diğer pamuklu kumaşlar, vb için kullanılan vardır Overlok ipliği için gereklidir. Onların yanlış seçim dikiş hattında boşluklar ortaya çıkması bağlıdır itibaren.

Eğer kalite veya iğne ve loop yapanlar üzerindeki ipliğin kalınlığına çeşitli kullanıyorsanız, derhal onların gerginlik yansıtılır. Bu nedenle, bozulmuş dikiş oluşumunu ve “çizim” satırları değiştirin.

6Overlok iplik geriliminde herhangi bir değişiklik karşı çok hassastır. Ufak azalma veya başkalarına etkileyebilir bunlardan birinin gerginliği artırmak. İdeal olarak, sadece renk değişen, aynı marka, aynı kalınlıkta, bir dize kullanabilirsiniz. Ama, pratikte, bu nadiren mümkündür, bu nedenle başka bir tip veya kalınlıkta iplik değiştirirken yavaş yavaş gerginliği artırmak, neredeyse “sıfır” ve yavaş koşmak tüm gericiler gevşetin öneririz. Aynı zamanda ne iplik kontrol ve ne kadar sıkın gereklidir.

İlk overlok dikişi ayarladığınızda, farklı renkli konuları kullanabilirsiniz. Bu “açıkça” Bunların her birinin gerilim ayarı yapmak için olacaktır. Ama dikişin düzgün oluşumunu yükledikten sonra, bunları değiştirin.

C / b, veya kalınlaşmış deri kullanmamaya çalışın. Ince ve daha esnek iplik, kolay onların yakalama lüpere veya iğne bulutlu kumaş, iğne, loop yapanlar, gergili ve güvenilir döngü (örtüşür) gider.

  1. Yağlama overlok özellikle dikkat etmelidir

Gres overlok

Dikiş makineleri yağlamak, ayda en az 1 defa ve overlok altı ay içinde en az 1 defa yapılmalıdır ve yoğun kullanım overlok sırasında. Yağlama için, tıbbi şırınga kullanabilirsiniz. Bu çok daha kolay ve daha ekonomik standart memeler olduğunu. Uzun iğne ulaşılmaz yerlerde hep  mümkün ve yağ tüketimini önemli ölçüde azaltır.

Iğne alanındaki aşırı yağ hedef dokuya zarar verebilir. Ürün ile temas olan bileşenleri yağlamak için dikkatli olun. Talimatları overlok yağlama düzeni verilen, ancak basit bir kural kullanabilirsiniz -. Onlar talimatlarında belirtilmemiş olsa bile, metal parçalar sürtünme var herhangi bir kullanılabilir alan, yağlayın

iyice koruyucu kapağı çıkarmak için bazen gerekli tüm bileşenlerin overlok yağlamak için. Ancak, onları her zaman kolay değildir kaldırmak için, yani yağlama fabrika işaretleri alabilirsiniz.

Overlok yağlama dikiş makinesi yağlama daha fazla önem verilmelidir. Overlok yüksek şaft hızlarda çalışır ve bazı birim ve mekanizmaların yeterli yağlama eksikliği. Parçaları ve hatta parazit aşırı ısınmaya yol açabilir, sonra uzun süreli kullanım hurda, iplik geçiş yumuşatma ve diğer mekanik kirlilikler bölme kıskaçlı kepçe mekanizmaları ve diğer erişilebilir yerlerde temizleyin. Chancery tutkal için temiz, çok rahat sert saç fırçası.

Tipik arızalar overlok 6. listesi

Lüperleri overlok

Kumaş kötü hamle. Çok zayıf Baskı ayağı basıncı. Kumaş çok ince ise, basınç, aksi takdirde baskı ayağının altına kumaş tahsil edilecektir, azaltılması gerekir ve çekme dikiş dikiş ipliği kırılabilir. Kalın kumaş baskı ayağı basıncı dikerken artırılmalıdır. Açıkça gerekli olmadıkça bir kural olarak, kumaş üzerinde baskı ayağının basınç kuvveti değiştirilmemelidir. Broke overlok iğnesi. İğne bükülmüş ya da körelmiş olduğu; İğne yanlış takılı; Kumaş elle çekilir. iplik kırın. Dikkatle cilt sokmak, özellikle lüperlerde. Bazı modellerde, ve özellikle kavisli cımbız vazgeçilmez olmadan kıskaçlı kepçe mekanizmaları oldukça karmaşık prosedür diş overlok. Kendi sabitleme düzeni bu yerlerde tüm bir konu eklemek için emin olun. Be parçacığı dolaşmışsa. Bobini kontrol edin. Bazen, spiral iplik gövde bölümünün makara ve yakalamak tutun kapalı gelebilir. Iplik kılavuzları ve iplik tam yolunu kontrol edin. Konu çok gergindir – bu fesih nedenlerinden biri. . Iğne (. Yukarıda bakınız) farklı bir türünü kullanarak. Atlandı dikiş iğnesi bükülmüş ya da körelmiş olduğu; İğne yanlış takılı; Kullanılmış iğne üreticisi tarafından kullanım için tavsiye edilmez; Konuyu yanlış takılmış veya yolda fikstür biri eksik olan rotayı ipler edilir; Baskı ayağı basıncı çok zayıf. dikişler düzensiz. Hangi Yanlış ayarlanmış iplik gerginliğini. kumaş buruşuk. iplik gerginliği çok yüksek. Dikerken ince ve hafif kumaşlar iplik tansiyonunu gevşetin. Bir dize doğru dişli veya karıştı.

  1. Dolum iplikli overlok

Dolum iplikli overlok

Bu Serger doldurmak için nasıl bilmek önemlidir. Doğru doldurma iplik normal çalışma overlok temel koşuldur. Dolum için overlok cımbız kullanarak.

Bu genel, evrensel düzeni yakıt ikmali overlok farklı modeller vermek mümkün değildir. Bunların her biri kendi küçük özelliklere sahip. Ama ev ve küçük stüdyolarda kullanılan oldukça popüler overlok olan prensip aynı overlok diş, bu yüzden endüstriyel overlok 51 sınıf körüklüyor bir plan sunduk.

51 sınıfta

Birincisi, iki delik 1 içine bir iş parçacığı hakkı (üst R) Looper (Şek. D) tarafından işletilen, pullar gerici 6 nitepodatchik 8, tel iplik kılavuzundan 9 bir dirsek ve kendimden lüperin gözünde arasında.

Raf itibaren, birlikte Alt lüper L (sol) için makara, makinenin kapağına monte edilmiş Sonra deliğe 1. iplik kılavuzunun deliğe 3 ve 8 içine bir dize (Res. A) ile giyinmiş. Yan kapaktaki deliğe 9 ve 10 arasındaki tel, sonra 14 altında ve sol lüperin (sizden uzağa) gözünde 13 ile gerici 12 yoluyla.

Iğne ipliği bobine standından kaldırılır ve aralarında, plakası 2 deliklerden 1 taşınan 3 pullar gerginlik ayarlayıcı. Bundan başka, iğnenin kendisi göz rondelalar 7 ile 8 arasında bir tasma mekanizması, iğne gerilimi sabit 6 göz 5’e 2 biçimli plakanın sol tarafındaki 4 delik bölgesi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın