Parti Kadife Kumaş Alan

kadife kumaş alan
kadife kumaş alan

Kadife kumaşların yapımında kullanılan malzemeler son derece yumuşaktır ve farklı renklerde mevcuttur. Bu malzemeyi elden geçirmek sıkı bir süreç olsa da, ticari tezgâhların buluşları kadife kumaş yapmak için açıklık getirdi. Kadife malzemesi yıllar boyunca değişti ve artık farklı liflerden yapılabiliyor.

kadife kumaş alan
kadife kumaş alan

Parti Kadife Kumaş Alan. Pamuklu kadife kumaş alanlar da oldukça pürüzsüz ve lüks bir kumaş çeşididir. Normal malzeme ipekti, belki de kadife gerçekten pürüzsüzdü. Yine de ipek kadife inanılmaz derecede pahalıdır ve tipik bir kişi tarafından satın alınabilecek kadife üretmek isteyen kumaşları kumaşı pamuktan veya bazı sentetik malzemelerden koparmayı başarmışlardır.

Kadife kumaş nasıl yıkanır?

Genelde kadife yıkamak zor bir iştir. Normal kumaş alanlar gibi yıkanamaz. Kuru temizlenmesi gerekiyor. Küçük lekeler alırsanız lekeleri nemli bir bezle hafifçe çıkarın. Bezi ılık suya batırın ve bu lekeleri hafifçe ovun. Bezi çok sert ovmayınız, beza zarar verebilir. Şimdi kuruyana kadar kumaşı ıslatın. Leke çıkana kadar işlemi tekrarlayın. Leke büyükse kuru temizlemeniz daha iyi.

Mekanize kadife dokuma tezgahları metal telleri takar ve yükseltilmiş çözgüyü tek seferde keser – ancak bu dokuma tekniği hızla modern dokuma tezgahlarıyla değiştirildi – ki iki kat kadife yüzeyi birbirine örtüyor ve iki kıyafet arasında ortak bir çözgü paylaşıyordu. Bitmiş kalın kalınlıktaki kumaş daha sonra ustura ile ayrılır ve aynı anda iki kadife rolü meydana getirir.

KADİFE.

Parti Kadife Kumaş Alan. Kadife’yu çapraz olarak eğme, dokumanın ne kadar sıkı olduğunu gösterir ve kaliteyi ölçmenize yardımcı olur. Görünür “satırlar” (yukarıda gösterilmiştir), inç başına düşen az çekme ve daha düşük kalite gösterir. Sıkı örgüler daha az göze çarpan sıraya sahiptir ve daha iyi kaliteyi gösterir. Bu, aynı zamanda telaşlanmada kadife kullanmamak için neden dekorasyon kuralı olduğunu da gösterir.

kadife kumaş alan
kadife kumaş alan

Kadife kalitesinin ölçütleri çözgü yoğunluğu, ipliğin ölçüsü ve lif içeriğinin karmaşıklığıdır. Çoğu kumaş alanlar olduğu gibi, çekme sayısı ne kadar yüksek olursa kalite ve maliyet de o kadar yüksek olur. Ayrıca, kadife için alışveriş yaparken önce showroom etiketinde ve havlu elyafında (atkı) ikinci sırada yer alan bir yığın veya yüz elyafı (çözgü) bulacağınızı belirtmek isteriz. Üreticiler, şilte içinde çekme mukavemeti ve maliyet etkinliği için farklı iplikler kullanmaktadır.

Bu tarihi kadife% 100 ipek. Bugünün üretiminde effektnosti kumaş ve temellerin farklı türleri için de kullanılabilir kaybetmeden malzemenin maliyetini azaltmak için. Bu pahalı perdeleri üretiminde son derece önemlidir. Modern teknoloji, pamuk, yün ve kadife kumaş üretmek için izin viskon.

Parti Kadife Kumaş Alan. Kumaş, itidal kadife meydan okuyan, şüphesiz – bu lüks ve prestij göstergesidir. Materyal kraliyet daireler için hiçbir algılanabilir ev açmak ve Külkedisi, büyü gibi olabilir – sadece bir prenses ama Bayan Evrende. Ama kadife ahenkli sadece klasik iç mekanlarında. Taze, beklenmedik ve cesaretle çağdaş modern dans baktı ve hatta yüksek.

Kumaşları el sanatları için kullanarak onları büyülerek çalışması gereken renkle hizalayın. Peki ya kumaşların kendileri? Yapılış şekilleri, yaptıkları malzemeler, tarihleri ​​ve mitleri. Neden kumaşlarla çalışırken kendinizi sadece renkle sınırla?

Bu makale üç parçadan oluşmaktadır. Önce yazışmalar, Farklı kumaşların ne anlama geldiğini ve büyü özelliklerinin ne olduğunu görmek için kolay ve hızlı bir yol. Yazışmalar, tarih, efsane, folklor, hayal sembolleri ve kumaşlarla ilgili kendi düşüncelerimden oluşuyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın