Pelüş

Çocukluktan itibaren bize tanıdık Bu, çok rahat bir kumaş çok yüksek kazık vardır, uzunluğu 3 mm ile başlar ve kadar 16 mm elde 3edebilirsiniz. Peluş bir diğer lifli malzeme ile eşit olduğunu – kadife ve, kadife, ancak kendi özellikleri vardır. Almak ve kabartmalı bir görünüm olabilir onun dayattığı pamuk veya ipek fiber bez temelinde,. Kullanılan ham maddeye bağlı olarak, pamuk, iki bazlar ilave olarak içeren, x / b peluş kumaşlar suni kürk benzer yün, ayrılan ve edilmiştir viskoz ipek ve yün.

Avantajları ve dezavantajları peluş

Bu şekilde elde edilen web sahip pek çok avantajı, yüksek ısı tutma ve şekil ve renk kaybına karşı direnç, aynı zamanda şu şekilde yırtılma, çekici bir görünüm ve hayatın birçok alanında geniş uygulama ihtimali olarak. Olmadan ama sakıncaları yapmıyoruz, sonra: bakıma 2oldukça sorunlu ürünler için, noktalar güçlükle görüntülenir ve toz içinde (ipek hariç) hızlı gidiyor. Peluş diğer şeylerin yanı sıra yapılan, özellikle oldukça pahalıdır, doğal ipek.

Peluş şeyler için bakım nasıl

Bu mesele çok hassas olduğu için operasyon kurallarına ilişkin olarak, bu onları dinlemek gerekir. İhtiyacınız olan ilk şey elle yıkanacak ve 1güçlü deterjan büküm ve fırçalama fırçaları yasaktır. Ama ideal kuru – en iyi seçenek. Buharla ütülenmeli, dikey yönetti.

Peluş malzeme dikiş elbise, onun trim, yumuşak oyuncaklar için çok farklı olabilir ve bunlar mobilya döşemek. Bu malzeme son derece değerli ve lüks vardır, ama konfor aynı zamanda bir tür de, çok temsiliyeti dokusu gibi evde konfor ve sıcaklığını seviyorum kişiler ve giysiler için uygundur beri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın