Tüller Nasıl Beyazlar

Güzel, beyaz tül, son zamanlarda aniden nedense ben bir grimsi renk satın aldı ve hafif çirkin koymak başladı, pencere açıklıkları bir süs 3olarak görev yaptı? Tabii ki, en kolay yolu, yeni ile değiştirmek gibi, ama nedense hissetmiyorum – biraz görev yaptı. O yenilemek Ve eğer, bozulmamış güzelliği geri?

Evde beyazlatma tül perde 4 yöntemleri

Tuz

Tül uygun tedavi, her şeyden önce bu yıkama ilgilidir gerektirir başlamak için. Perdeler – Gerçek bir toz toplayıcı. Temizleyici ne yardımcı olmayacaktır kapsamlı temizlik Ne – onlar onun tozunu toplamak. Kumaşa kir izin vermeyin, iyice iliklerine önce bunları iyice çalkalayın. Sonra ortak tuz çözüldü önce ılık suda, koymak – bu yumuşatmak ve su ve kir eriyecektir olacaktır. Perdeleri ılık suyla durulanır olabilir birkaç saat sonra – Sıcak onlara sarımsı bir renk tonu verir.

Sirke

2Evde tül beyazlatmak için nasıl. Yıkama çözeltisi içinde perdeyi aşağı hazırlanması, sirke unutma. Önceden çözülmüş o (su galon başına oranı kaşığı) ‘de, bir parlak tül yapacak ve oksijen çamaşır suyu içeren bir özel ağartıcı olacaktır.

Amonyak ve peroksit

Kumaş kötü kontamine olmuşsa, yukarıdaki tüm amonyak ve hidrojen peroksidin yardım aramak zorunda kalacak, çalışmıyor. Sıcak su dolu bir kovaya, bir çorba kaşığı amonyak ve aynı peroksitin iki kaşık ekleyin. Bu çözümde, tül yaklaşık 20 dakika harcamak gerekir ve daha 1sonra lastik eldiven koymak ve iyi durulayın. Penceresinde asılı, eski beyaz arka göreceksiniz.

Nişasta

Bir başka düzenleme, bir ağartma – nişastanın kullanımı. 250 gram – Yıkama perde ılık suda nişasta çözüldü önce havzada batırılmış edilmelidir. O birkaç dakika tutmak için yeterli Kumaş, sonra durulayın. Sarılık kaybolur ve tül uzun formda tutacak, ancak nişasta parçacıkları toz uzak alacak – bir sonraki yıkama daha kolay gerçekleşecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın