Rayon

Terimi “rayon” sadece bir ortak adı kumaş olarak kullanılır. Tekstil endüstrisinde kullanılan etiketleme için olduğu gibi, benzer bir adı orada 1mevcut değildir. Malzemenin üretimi için gitmek elyaf türüne bağlı olarak, bu viskon ipek denir asetat ve genellikle sadece viskoz.

Reyon

İçin suni ipek üretimi kullanılan bir selüloz – bitki organik madde elde. Hatta doğal pamuk selüloz% 82 kadar tespit edilebilir beri yapay oluşturulmuş olmasına rağmen, imkansız sentetik denir. Ve doğal elyaftan neredeyse ayırt edilemez viskon özellikleri – parlak serin, yumuşak iyi nem emme,,. Şeyler uzun süre suni filament iplik yapımında eklendi, onlar çökmek değil, solmaz, çekmez. Kumaşlar hem düz ve baskılı kumaşlar kullanılabilir – moda kadınların arasından seçim yapmak zorunda.

Gönderen suni ipek dikmek , güzel, pratik ve uygun fiyatlı giyim. Yumuşak, çekici bir görünüm – Mükemmel nevresim üretir. ipek kumaştan yapılmış pencere, zengin bileşimi, herhangi bir odanın harika bir dekorasyon olacaktır.

Viskon ürünleri satın alarak, kendileri karşı tutum, onlar narin gerektirdiği unutulmamalıdır. Bu, gölgede kurutma, el yıkandı ve pek sıcak ütü edilmesi gerektiği anlamına gelir. Eğer bu basit şartlara uymak durumunda işler uzun bir süre son ve her zaman güzel 2görünecektir.

Rayon lif is a sentetik tekstil malzemesi tamamen pamuk linterleri veya bu ladin gibi ağaç yumuşak dokudan elde edilen selüloz topluluğudur. Birkaç tekstil alanlarında kullanılan beri Rayon, yaklaşık 1900 yılında tanıtıldı.

İlk rayon olarak adlandırılan yapay ipek o olduğu için filament şeklinde ve biraz ipek malzeme gibi benzer. Rayon kimyasal bileşimi ipek liflerinin kimyasal bileşimi tamamen çeşitlidir Ancak, bu benzerlik aldatıcıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın