Tunik Nasıl Dikilir

Ne zaman bir tarzda, bir trend çalışmak ve yine zamansız bir gardırop elyaf olabilir mi? Tunik top!

1Bu basit sezon kapsayan giysi şık bir bluz için rahat bir plaj örtbas gelen şey olarak takılabilir. Rahat örme, sofistike ipek, vual hafif, renkli batik, tatlı kadife ve hatta kapitone pamuk: Neredeyse her kumaştan yapılabilir birkaç giysiler biridir.

Tunik üst kısmı tek

Tunik üstleri hızlı ve dikmek kolay bir top oluşturmak için ilginç kumaşlar ve küçük kalıntıları kullanmanıza izin verir. Bu serinin bir parçası 2biri olarak, nasıl göreceksiniz bir akım gömlek deseni uyarlamak bir tunik üst şekli ve daha sonra ikinci sonrası bir gevrek kenar oluşturmak ve yaka placket temiz bir yüzey dikmek için nasıl göreceksiniz.

Her mevsim ya da fırsat tercüme bir tunik üst dikmek için öğrenin!

3Uydurma biraz gevşek, ve üst biraz şekillendirme vermek yatay büstü dart sahip basit bir gömlek ya da elbise deseni ile başlayın. Hiçbir kapanması ile bir tunik üst ilgili en önemli şey, ön yaka yormadan başınızın üzerine çekmek için güçlü olmak zorunda olduğunu.

Gerçek büstü ölçümü üzerinde 8 inç çevresi en az güzel bir görünüm verir. Eğer daha önce kullandığınız deseni dikili varsa, size desen bazı ek genişliği eklemek veya kolaylaştırmak için gerekirse bu size söyleyecektir kadar yapılan düğmeleri ile onu koymayı deneyin.

  1. deseni oluşturun.

Ön ve arka

4Senin bluz desen ön ve arka parçalar çiziniz. Kullandığınız model ön düğmeleri veya geri fermuar için tasarlanmış ise, kumaşın kat kesmek nerede, arka orta ön ve merkezi hatları kullandığınızdan emin olun. Bu örnekte resimde hiçbir dikiş ödenekleri, tüm model parçaları tamamlandıktan sonra onlar eklenen vardır.

  1. Bazı kolaylığı ekleyin.

Eğer ön ve arka desen parçalar var sonra, hem bel dart ortadan kaldırabilir. Ardından çevresi daha kolaylık sağlar ve daha rahat, hafif damla omuz görünüm verir desen parçaları, bazı genişliği ekleyin.

5Senin kol hala düzgün orada uyacak nedenle bazı genişliği eklemek için uzun bir dikey çizgi kullanarak, Kol değişiyor değildir. , Genişliği eklemek omuz etek için dikey çizgiler çizmek ve onlar ayrılır sonra tahıl üzerinde desen bölümlerini tutmak için hizmet bazı yatay çizgiler eklemek için. Tekrar bir araya 1 inç şeritleri ve bandı takın.

6Ön ve arka omuz dikişleri ayarlayın. Bu noktada ben de gerekirse uzunluğu eklemek ve bel ve kalça çevresi ölçümlerinde takan daha büyük en az 8 inç olduğundan emin olun. Daha fazla yer gerekirse, bunlar doğru eşleşecek böylece dikişler yürümek için emin olun, ön ve arka hem de yan dikiş de ekleyin. Yan dikiş de eklerseniz hem Kolunda ayarlamak için emin olun.

  1. yaka placket oluşturun.

Boyun çizgisi desen parçaları

 

Ön ve arka desen parçaları üzerinde yaka placket çizin. Placket istediğiniz uzunlukta olabilir, ancak açılış başınızı karşılamak için vardır hatırlıyorum. Sadece büst dart altında biten bir placket Tasarımı sevindirici bir kısmını verir. Genişliği için 1,5 – 2 “genişliğinde güzel bir şekil ve kontrast verir. Placket parçaları İz ve dikiş ödenekleri ekleyin.

parçaları tamamlandı

İşte üst ve ön için bitmiş desen parçalarıdır. Dikiş ödenekleri eklenir ve kesip hazırdır.

  1. kovanı ayarlayın.

kol ayarı

Biraz daha geniş bir kovan klasik tunik üst görünüm verir üst bu tür, yani genişliği ekleyerek, bilekte kovan ayarlamak ve kol kap sıfıra konik. Sizin desen orijinal armhole uyacak, böylece bu ayarı yaparak kol kapağı değişmemiştir.

  1. basarak şablonu oluşturma.

karton basarak şablon

7Burada, eski ofis malzemeleri geri dönüşüm için bir yoldur Ben çok keskin preslenmiş kenar almak istiyorum ne zaman presleme şablonlar yapmak  dosya klasörleri kullanın. Manila klasöründen yaka parçasının bir kopyasını kesip ve sadece dış kenarında dikiş payı işaretleyin. Sonra bu dikiş payı kesti ve sizin bitmiş adet tam boyutta bir şablon var.

Kağıt basarak şablon

İşte basarak şablonu kullanmak nasıl bir örnektir. Sadece dış kenar dikiş ödeneği desen parçasına şablonu yerleştirin ve  üzerinde dikiş payı kenarı tam ve çok net basın almayı sağlar, hangi kesilir.

8Basıldığında giysi kumaşı işaretleyebilir renkli klasörler gibi şablon için sadece doğal renk dosya klasörleri kullandığınızdan emin olun. Sen buhar ve kağıt şablonun üzerine sıcak bir demir kullanabilirsiniz sonuçları fantastik ve dönüm ve bu kenar mükemmel çıkıp presleme işi yapar.

  1. kesip ve desen parçalarını işaretleyin.

presleme ön orta

Eğer desen parçaları oluşturduktan sonra sizin tunik üst kesip zamanı geldi. Geri tunik ön ve hem de kat üzerinde ön ve arka parçalar kesip unutmayın. Büst dart işaretleyin ve yerleştirme ile ilgili emin olmak istiyorsanız kenarlarında bazı işaretleri ekleyebilirsiniz.

Ancak, bir kısayol var: Sadece alt yaka tunik vücudun merkez önünde keskin bir kırışıklık basın demir kullanın. Bu merkez cephesinde senin  yer işareti verecektir.

 

  1. kesip ve parçaları arayüzü.

Ayrıca kat üzerinde yaka ön ve arka parçaları kesin. Güzel bir ağırlığa sahip ve pürüzsüz net yaka kenarı oluşturmak için yardımcı olur, bazı hafif arabirim ile bu parçaları Arayüzü.

  1. ön parçası işaretleyebilirsiniz.

ön ve arka yaka, fermuar cebi parçalarının boyun çizgisi kenar ve yukarıda okla gösterildiği gibi köşe. Mark yaka merkezinde bir çizgi noktasına aşağı kenar.

9Yanı sıra V-yaka üzerine çizin. V-yaka İşaretleme çok daha kolay bir tam, hatta yaka açıklığı alabilirsiniz dikmek için yapar. Biz yaka bittiğinde bu işaretler kapalı olacak gibi, kalem ya da bir kurşun kalem kaybolan, tebeşir ile işaretleyebilirsiniz.

Şablonla 8. basın.

presleme kenar

Şimdi sihirli basarak şablonu kullanmak için zamanı. Ben daha kolay ayrı yüzden basarak şablonun üzerine dış kenarına dikiş payı üzerinde katlanarak ön ve arka parçaların kenarına basın ön ve arka yaka parçaları ile çalışmak bulabilirsiniz.

Senin kumaş ihtiyacı varsa buhar ayarlarını kullanabilirsiniz, manila klasörü şablon mükemmel çalışıyor. Eğer kumaş katlayın tek bir elinizi kullanın ve diğer senin demir taşımak için bu yüzden merkezi boyunca pozisyonda şablonu pin yardımcı olur.

  1. ön ve arka yaka parçaları dikin.

omuz dikişleri

11Bugün için son adım, onların omuz dikişleri ön ve arka yaka parçaları dikmek. Bitirmek ya da tunik üst bittiğinde onlar kapalı olacak gibi bu dikişler Serge gerek yoktur. Biz bu dış kenarında şablonu ile bastırdı nerede o bölüm dikiş payı karıştırmak için başka bir hızlı demir gerekebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın