Viskon Kumaş Alımı Yapılır.

viskon Kumaş Alımı Yapanlar
viskon Kumaş Alımı Yapanlar

Viskon Kumaş Alımı Yapanlar.

Sizin Elyaf bilin serisi okuyucularımız için liflerin farklı türleri hakkında bilgi vermektir. Bu yazıda, pamuğun viskoz viskon Kumaş Alımı Yapanlarrayon ile karşılaştırıldığında nasıl bir göz atacağız.

Pamuk suni ipek elyaflar aynı polimer (selüloz) yapılmış olsa da, kumaş alan pamuğun selüloz bitkiler tarafından beş, altı ay yetiştirilen. Rayon’un selülozu, hasat için yeterince büyük olmadan önce büyümek için daha uzun süre (yıllar) gerektiren ağaçlardan üretilir. Ağaçlar her şeyi (kabuk, lignin vb.) Ancak selülozu çıkarmak için kimyasal olarak işlenirler ve daha sonra geri kalan selüloz insan yapımı liflere dönüştürülür. Pamuktaki moleküller, rayon selülozundan daha uzun selüloz zincirlerden oluştuğundan, daha uzun pamuk molekülleri de rayonun daha rasgele (amorf bölgeler) moleküllerinden daha birbirine çizgi ile (kristal alanlar) doldurulur. Bu moleküler niteliklerin her ikisi de, pamuk lifini rayon lifinden daha güçlü yapmak için birleştirir.

Pamuğun Eşsiz Özellikleri.

Parti Kumaş Alanlar. Aynı iki moleküler özellik aynı zamanda ıslak olduğunda pamuk liflerinin mukavemetini viskon Kumaş Alımı Yapanlararttırdığı inanılmaz bir olguya, buna karşılık viskon rayon liflerinin ıslak olduğunda gücü kaybetmesine inanılmaktadır. Dökülenleri emmek için kullanılan kuru mendiller ve önceden nemlendirilmiş ıslak mendillerde ilave mukavemet için geliştirilmiş ıslak mukavemet önemlidir. Daha yüksek nem dayanımı aynı zamanda, parça kot alanlar vücut sıvılarını temizlemek, korumak, emmek ve hatta ameliyat sırasında organları desteklemek için kullanılan tıbbi ürünler için de birer varlıktır.

Yenilenmiş Lifler Doğal Değildir

Parça Kumaş Alanlar. Pamuk elyaflar bitkilerden gelen ve büyümek için kullanılan tohumların birçok çeşidi vardır. Kullanılan pamuk tohumu türü öncelikle dikildiği alandaki koşullarla (ıslak, kuru, kısa veya uzun yetiştirme mevsimi, vb.) Belirlenir. Viskoz rayon, selülozdan güç alan her türlü ağaç, ot veya pamuktan üretilebilir. Bazı suni ipek lifleri kullanılarak üretilmektedir bambu kumaş alan selüloz donör olarak (bir ot olduğunu). Son zamanlarda, rejenere bambu bitkilerinden yapılan rayon lifi etiketleme bazı yanlış iddialar yapılmıştır – tüketiciler, bunların doğrudan bambudan gelen doğal elyaf olduğuna inanmaya yönlendirildi – ancak “yeniden üretilmiş” anahtar bir kelimedir. Bambudan üretilmesine rağmen, bu rejenere viskoz rayon elyafı doğal değildir. Bu, Federal Ticaret Komisyonunun ürün üreticilerinin bu etiketlemeyi kaldırması için harekete geçmesine neden oldu.

Yerel olarak yetiştirilen ve işlenmiş

viskon Kumaş Alımı Yapanlar
viskon Kumaş Alımı Yapanlar

Kumaş Alanlar. Pamuk ayrıca Virginia tüm yol California, güney katmanlı devletler arasında ABD’de burada yetiştirilir. Kuzey Amerika’da viskon rayonu üreten (sıfır!) Yok. Hasat edilen her kilo elyaf için, pamuk tohumu yağı, sığır yemi ve malç gibi yaratılan yaklaşık 1,6 kg’lık diğer yararlı ürünler vardır. Aslında, son 20 yılda modern bir pamuk yetiştirme teknikleri var % 66 oranında kullanılan enerjiyi azalır . Ek olarak, bu yirmi yılda su kullanımı% 49, karbon dioksit emisyonları% 33 ve toprak kaybı% 34 oranında azaltıldı. Tüm bunlar yeni tohum çeşitleri kumaş alımı yapanlar tarafından kullanılan miktarını% 23 oranında azaltırken meydana geldi. Pamuk tarım teknikleri ile, daha az her zaman söz konusu olduğunda, daha fazla anlamına gelecektir sürdürülebilirlik .

Saflaştırılmış Pamuk ve Viskoz Rayon Üretim Adımları

Saflaştırılmış pamuk ve viskon rayon üretiminde atılacak adımlara göz atalım. Viskon rayonu, herhangi bir ham selülozu kullanarak yapılabilir, ancak ticari olarak üretilen geniş çoğunluk ağaçları kullandığından, ham kumaş alanlar üretimdeki bu aşamaya bakacağız. Aşağıdaki şemayla görebileceğiniz gibi, saflaştırılmış pamuk elyafı üretmek için işlem çok daha basittir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın